Menu

projekt przyłącza wod-kan

22 października 2017 - Bez kategorii

Współcześnie w Polsce coraz więcej osób porywa się na kupno własnościowego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel jest niezbędny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to kolejne osiedla, jednak dużą popularnością wciąż szczycą się stare kamienice. Co jednak uczynić, kiedy wymarzone lokum ocieplane jest nadal piecami węglowymi?

Wypróbuj gaz!

Gdy z końcem XIX wieku powstawały budynki mieszkalne, przeważnie montowano w nich piece, które ogrzewały konkretne pokoje. Lecz obecnie coraz częściej są one rozmontowywane i wdrażane jest centralne ocieplanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja może przerażać na starcie, lecz wbrew przypuszczeniom projekt instalacji gazu nie będzie wielkim wydatkiem. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska na kontynencie, Unia wygospodarowała dostatecznej wielkości budżet, który ma pomóc ludziom w zmianie trybu ocieplania. Kupując lokum w kamienicy można uzyskać całkiem dużą pomoc na zamontowanie ogrzewania gazowego, część z uzyskanej sumy nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od powierzchni koszt inwestycji będzie różny. Jednak każdy musi liczyć się z kwotami rzędu przynajmniej 5 000 złotych. W metropoliach borykających się z dużymi skażeniami, jak Kraków, gminy deklarują nawet 70% wspomaganie tego rodzaju inwestycji. Na początku jednak konieczny jest projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Sporządzi go dla nas ekipa, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Stare kamienice na pewno mają w sobie pełno uroku, jednak przeważnie przed zamieszkaniem w takim miejscu musimy zainwestować sporą kwotę w remont. Na początku należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które będzie mniej drogie, wygodniejsze i o wiele bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty ogrzewania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *