Menu

Noclegi na wakacje – gdzie ?

30 października 2017 - noclegi

gubalowka

Zakopane od dawna jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w Polsce. Miejscowość leżąca w górach przyciąga mnóstwo ludzi, którzy decydują się na krótkie wypady, lub też szukają zakwaterowania w Zakopanem, aby móc poznać możliwie najwięcej lokalnych atrakcji. Czemu warto wybrać się do stolicy Tatr?

Najważniejsze atrakcje kurortu

Spędzając urlop w Zakopanem trzeba wybrać się nad Morskie Oko, czyli największe, a równocześnie cieszące się największą popularnością jezioro w Tatrach. Wycieczka spodoba się każdemu kto lubi oglądać malownicze krajobrazy, gdyż w czasie spaceru nad Morskie Oko tych z pewnością nie zabraknie. Spacer na pewno spodoba się turystom lubiącym dużo spacerować, ponieważ trasa nad Morskie Oko ma około 8 km.

W tatrzańskim kurorcie znajdują się także muzea poświęcone postaciom związanym z Zakopanem, jak choćby Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Muzeum Jana Kasprowicza, czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Dzieci na pewno ucieszy wizyta w Muzeum Figur Woskowych.

Do Zakopanego warto wybrać się w okresie zimowym – co roku odbywają się tam zawody w skokach narciarskich. Narzekać na nudę nie będą też ludzie, którzy lubią nie tylko oglądać lecz także uprawiać sporty zimowe. W Zakopanem są doskonale przygotowane wyciągi dla narciarzy o różnym poziomie trudności, nie brakuje tam także lodowisk.

Zakopane to miasteczko, w którym znajduje się wiele kwater. Ludzie decydujący się na urlop w tym miejscu mogą zdecydować się na różne rodzaje zakwaterowania, między innymi hotele, hostele, domki z drewna czy tradycyjne kwatery prywatne. Co ważne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych punktach korortu, dzięki czemu każdy znajdzie miejsce dopasowane do własnych potrzeb niezależnie od tego czy chce się zatrzymać w sercu Zakopanego, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *