Menu

Meble glamour do salonu – dostosuj umeblowanie do stylu wnętrza mieszkania

11 października 2018 - Barock Mobel

Jakikolwiek właściciel mieszkania chciałby, ażeby jego pokoje umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy uwielbia niemniej jednak taki sam styl urządzenia i zazwyczaj każdy ma inny gust. Jedni są entuzjastami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wtenczas dodatkowym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne i zboże, a także haftowane bądź robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Zupełnie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl doskonale odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na stronie internetowej lustro dekoracyjne.

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ sprzętu meblowego potrzebuje też dodania do niego odpowiednich detalów dekoracyjnych. Wskazane będą duże, zdobione dywany, a też ciężkie wzorzyste zasłony. Niewątpliwie odpowiednie muszą być także lampy oraz inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne detale wyposażenia wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze

Osoby, które mogą radować się posiadaniem własnego mieszkania, przeważnie starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pokoi, aby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa naturalnie o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, które sporadycznie wolno zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo przeważnie żaden z pokoi nie ma tak obszernej powierzchni. W przypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć szansę wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu celom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a wobec tego centralnym miejscem domu, w którym skupia się zazwyczaj cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a także urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go dobry urządzić, aby z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, który nadaje mu dobrego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz dodatkowo w chłodne dni jest znamienitym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo odnaleźć profesjonalne meble. Aktualnie salon wolno urządzić na dużo przeróżnych sposobów oraz wiele przeróżnych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeżeli nadrzędnym elementem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, również pozostałe szczegóły wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest w następstwie tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon bądź też ozdabianie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one w większości wypadków niesłychanie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów lokalnej szlachty. Na milion procent są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla osób borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie używa się tak obszernej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Mimo to wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami właścicieli pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe szczegóły wyposażenia bez akcesoryjnych detalów dekoracyjnych. Jeżeli jednak mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby żeby zadbali także o wyposażenie salony przypominające oczywiście to starsze wzornictwo. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *