Menu

Malarstwo jest kolebką sztuki

14 stycznia 2018 - Bez kategorii

Pewnie każdy z nas jest przekonany o tym, iż malarstwo zalicza się do sztuki. Lecz co możemy oznajmić o jego technikach. Jakkolwiek jest dużo technik malarskich, z jakimi ma prawo się zaznajomić każdy z nas. Każdy, kto pragnie posiadać styczność z jakąś techniką, z malarstwem, to powinien zacząć od podwalin. Należałoby zacząć od szkicowania, w takim razie ołówek staje się jego pierwszym przyrządem, nad jaką ma obowiązek popracować. Później opanować tworzenie portretów, cieni i wielu innych rzeczy wzniesie nas na wyższy poziom tej techniki malarskiej, w następstwie tego potem możemy rozpocząć się następna technologia malarską. Gra toczy się tu o malowanie pędzlem, przy wsparciu farb. 

Na jakich farbach malować? Uczmy się malować na farbkach akrylowych, które mają fenomenalne pokrycie na płótnie. Urozmaicajmy wcześniejsze projekty jakimikolwiek farbami, a również malujmy coś innowacyjnego. Czytajmy dużo książek na ten temat, ab zapoznać odczucia innych malarzy. Co dzięki temu zyskamy? Będziemy także myśleć jak artysta. Tak więc warto zapoznawać się z takimi fundamentalnymi technikami malarstwa, dopiero w następnej kolejności możemy pomyśleć o zapoznaniu się z kolejnymi. Jeśli w taki sposób będziemy podchodzić do malowania, to na pewno wszystko nam poprawnie pójdzie.

Malarstwo na szerszą miarę

Malarstwo aktualnie nie oznacza tylko styczność z pędzlem i farbami, jak to tradycyjnie się przyjmuje. Dziś malarstwo posiada nadzwyczaj ogromną ilość technik malarskich, które powstały i bez ustanku powstają. Jest ich niesłychanie wiele. Jednakże malarz, który chce gruntownie mieć styczność z tą formą sztuki, to musi zaznajomić te techniki, prześledzić je i nauczyć się je wykorzystywać. Ważne jest to, abyśmy dążyli do poznania szerszego aspektu swoich zainteresowań. 

Co wchodzi w skład malarstwa? 

kreślenie węglem

nakreślanie

malowanie farbami na rozmaitych płótnach

technika decoupage

Pragnąc być przyzwoicie przygotowanym do malowania musimy wybrać się do sklepu plastycznego. Co w nim odnajdziemy? Wielką ilość sprzętów oraz narzędzi do malowania, inaczej różnorodne pędzle, płótna, papier, przedmioty, na jakich zdołalibyśmy malować. Wypada się skupić się na tych wielu technologiach malarskich, może któraś zaintryguje nas niesłychanie i będziemy się w niej kształcić. Ale żeby tak było, to musimy się z nimi zaznajomić, nie poprzestać tylko na malowaniu pędzlem z farbami. Trzeba kształtować nasze umiejętności, jakie być może w przyszłości doceni galeria sztuki.

Styczność ze sztuką

Ze sztuką może posiadać kontakt każdy z nas. Na przykład jeden ma prawo zaintrygować się fotografią, natomiast inny malarstwem. Skutkiem tego warto pamiętać o tym, że jeżeli intrygujemy się którąś z tych sfer, to wypada również postarać się demonstrować innym własne fotografie lub obrazy. Chodzi tutaj chociażby o wystawy. Te wystawy mogą dotyczyć fotografii czy też malowania. Czy nie zdołałbyś zrobić jakąś pracę, którą zauważą wszyscy w szkole? Zostanie ona zawieszona na gazetkach bądź też w wyjątkowej gablocie. Jeżeli mamy takie zdolności do fotografowania czy też malowania, to nauczyciele prawdopodobnie pomogą nam zorganizować wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *