Menu

Kompresory spalinowe

28 października 2017 - Bez kategorii

Sprężarki spalinowe używane są w przemyśle już od dekad, w wielu sektorach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zawsze mają ich w nadmiarze, bowiem obecnie większość fabryk wymaga do funkcjonowania kompresorów. Jednak w momencie otwierania nowej firmy kupno od początku nowego sprzętu może wiązać się z całkiem dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie majątku?

Zobacz również: kompresory atmos

Aby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najwyższej klasy nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wybrać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać głównie u producenta sprężarek, operują oni nie jedynie nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście cena dzierżawy pojedynczej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku oraz możliwości maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas ograniczony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania odpowiedniej kwoty abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów we własnej fabryce. Po zakończeniu umowy można kompresory spalinowe nabyć lub tez zrezygnować z wynajmu. Kolejną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z odzysku. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem zakupu wadliwego towaru, chociaż cena może być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości sprężarki do zastosowania przemysłowego są raczej drogimi maszynami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w niższej cenie, wybierając używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *