Menu

Coraz atrakcyjniejsze pożyczki pod zastaw

22 marca 2018 - Bez kategorii

W Polsce pożyczki udzielane pod zastaw osiągają na popularności. Zaciągnięcie tego rodzaju pożyczki pod zastaw narzuca na nas sytuacja, nie tylko pieniężna, ale również rynkowa. Trwamy w zawiłych czasach i nieraz uzbieranie pieniędzy na sprecyzowany cel jest po prostu niemożliwe. W takich przypadkach decydujemy się na kredyt lub pożyczkę. Niemniej jednak, żeby ją uzyskać instytucja finansowa musi się na to zgodzić – musi oszacować sytuację, przyjrzeć się pieniężnym możliwościom i na bazie takich obserwacji oraz analiz podjąć decyzję na temat tego, czy przyznać nam pożyczkę pod zastaw, o którą się ubiegamy czy także dać odpowiedź negatywną. 

Co może być zastawem zapożyczenia?

Zastawem w wypadku takiej pożyczki może być dowolna posiadłość o wyznaczonej wartości. Często to właśnie od wartości nieruchomości, która ma być zastawem zależy kwota pożyczki pod zastaw, jaka pozostanie nam przyznana. Im wyższą suma takiej pożyczki ma być, o im wyższą kwotę kredytu się ubiegamy, tym pokaźniejsza musi być wartość zastawianej nieruchomości. W zastaw głównie zostawia się:

nieruchomości (domy, lokale mieszkalne, budowle służbowe)

ruchomości (samochody, maszyny rolnicze, sprzęt budowniczy)

inne aktywa prywatne (złoto, biżuterię, akcje)

Miejsce zamieszkania, dom czy inny element majątku, który ma być zastawem w pożyczce ma obowiązek być własnością pożyczkobiorcy. Jedynie wtenczas jest szansa udzielenia pożyczki pod zastaw. Niejednokrotnie słyszy się o pożyczkach pod zastaw domu, wozu, mieszkania lub sklepu. Ludzie potrzebują pieniędzy a bank pragnie ubezpieczenia. Każda instytucja, jaka udziela pożyczek pragnie mieć pewność, że pożyczkodawca spłaci wierzytelność. Kaucja daje taką pewność. 

Majątek od chwili udzielenia pożyczki staje się własnością pożyczkodawcy – i taka sytuacja jest do momentu spłacenia zapożyczenia przez pożyczkobiorcę. Niekiedy pożyczki udzielane są na dłuższy czas – w wielu przypadkach nawet na kilka lat. Przez ten okres pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłacania rat pożyczki w wyznaczonym umową terminie. Dopiero po spłaceniu całkowitego długu odzyskuje swoją posiadłość, która do tej pory jest własnością instytucji, w której zaciągnął pożyczkę. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki, zwłaszcza takiej pod zastaw, w dość dużej sumie musi być decyzją przemyślaną. Może mieć jakkolwiek wielki wpływ na życie.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie zapraszamy na stronę: prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *